Meble
Kuchnie
Wystrój

Światło

Blog
Konstruktorzy
Minimalizm w połączeniu
z jakością materiałów:
Projekt mieszkania w Poznaniu
Biuro projektowe LOFFT stanęło przed wyzwaniem zaprojektowania apartamentu w Poznaniu, które od początku zostało przeznaczone pod wynajem. Architekci musieli stworzyć wnętrze, które z jednej strony będzie uniwersalne, a z drugiej warunkiem były dobre jakościowo materiały wykończeniowe.
Project name: 150 PP
Location: Poznaniu, Polska
Client: Francisco Lopez Construction
Project Type: Naprawa pod klucz
Architects: Ruslan Вondarchuk
Mieszkanie o powierzchni 42m² mieści się w centrum Poznania, inwestor zgłosił się do pracowni ze zleceniem projektu apartamentu dwupokojowego przeznaczonego na wynajem.
Mając to na uwadze, przy projektowaniu zwrócono uwagę na staranny wybór dobrych jakościowo materiałów wykończeniowych. Architekci postawili na stonowaną kolorystykę, która panuje w każdym pomieszczeniu: pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka, korytarz. Salon został połączony z kuchnią ale pomieszczenia oddzielono kolorystyką – stąd kontrastujący kolor kuchni. W salonie zdecydowanie przeważa biel a to za sprawą zabudowy wykonanej na specjalne zamówienie. Architekci z jednej strony chcieli zachować odrębność obu pomieszczeń – kuchni i salonu, natomiast z drugiej – przemycili kolorystykę jaką widzimy w kuchni w jednym elemencie – w panelach fornirowanych pod TV w salonie.
Światło ma spełniać
swoje zadaniaa nie
narzucać się bryłą
Oświetlenie to elementy ukrytych linii wkomponowane między sztukaterie oraz funkcjonalne oświetlenie wyspy kuchennej. Aktualne trendy w projektowaniu oświetlenia to przede wszystkim postawienie na jakość i minimalizm, światło ma spełniać swoje zadania a nie narzucać się bryłą – ma współgrać z otoczeniem. Czasy żyrandoli dominujących wnętrze już minęły. Architekci z pracowni LOFFT w tej realizacji postawili kolejny raz na kolekcję MIX LINE od AQForm. Oświetlenie liniowe ma wiele zalet, zarówno w zakresie estetyki, jak i funkcji. Zgrabną linią można efektywnie oświetlić całe pomieszczenie. Funkcjonalne, a zarazem spektakularne zaaranżowanie oświetlenia we wnętrzach jest wyzwaniem dla niejednego projektanta. Sztuczne światło towarzyszy nam na każdym kroku, nie tylko w domu czy miejscu pracy. Jego odpowiedni dobór ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale i samopoczucie.
Made on
Tilda